Феникс ги победи Лос Анџелес

14 ноември, 20100

Кошаркарите на Phoenix Suns славеа во гости откако го победија првакот во НБА лигата ЛА Лејкерс со резултат од 121:116. Тоа е прва победа на Феникси во Стејплес Центарот после две години. Најдобриот играч за Феникс на овој натпревар е Jason Richardson со 35 постигнати коша, а по него се истакна Steve Nash. Лејкерси не ги спаси славниот Коби кој постигна 25 поени, а пред него беше Pau Gasol кој постигна 28 коша низ 17 скока. San Antonio Spurs победија против Oklahoma City Thunder со резултат од 117:104.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi