Фергусон: Фудбалерите се разгалени

17 ноември, 20100

Сер Алекс Фергусон тврди дека меѓу модерните фудбалери има многу нешта да се видат, дури и нивното плачење. Тој признава дека понекогаш мора да употребува и строги методи како би ги спремил своите играчи за нареден натпревар. Фергусон изјавил како играчите денеска се многу разгалени од родителите, агентите и доживеал многу моменти кога некои од играчите ги фатил како плачат во соблекувалните.
Тој рече дека поранешниот играч на Манчестер Јунајтед, Брајан Робсон, е вистински човек и никогаш го нема видено да пушти солза. ”Нема ништо лошо во тоа да го изгубите својот темперамент, но само ако има вистинската причина. Мојата енергија мора да биде секогаш видлива. Понекогаш немаат свое “јас”, гледаат да носат тетоважи и обетки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma