Хајди си го купи имотот од соништата

1 декември, 20100

Хајди Клум и нејзиниот сопруг Сил си купија нов дом во Лос Анџелес. Хајди се вљубила во имотот кој располага со осум спални. Имотот изгледал токму како што таа го имала замислено идеалното место за живеење, така што морала да плати многу повеќе од реалната вредност на имотот. Имотот требал да го купи некој друг, но кога таа го видела решила да даде 13.500 000 долари. АВо новиот дом, соседи ќе им бидат гувернерот на Калифорнија, Арнолд Шварценегер и ТВ новинарка Марија Шрајвер. Интересно за новата куќа е каминот, кој има потекло од Шкотска и се верува дека некогаш оддамна го греел Наполеон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma