Избегнете труење со храна

23 септември, 20100
Street-Food

Високата температура, особено во летните периоди е најпогодна за појава на труење со секаква храна, развој на бактерии и мачнини во стомакот. Следете ги следните неколку совети кои ќе ви помогнат да го избегнете труењето ова лето.
Прво, убаво мијте ги рацете и сите намирници пред консумирање. Пијте повеќе течности. Избегнувајте брза храна, особено месо, млеко и јајца. Пијте чај од ѓумбир и нане, затоа што се најефикасни природни лекови против мачнини во стомакот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma