Justin Bieber победник на American Music Awards

21 ноември, 20100

Вчера на American Music Awards, манифестација која се оддржува по 38 пат, триумфираше канадската тинејџерска ѕвезда Justin Bieber , 16. Тој земал четири награди меѓу кои и онаа за најдобар изведувач, со што го престасал и раперот Eminem кој бил номиниран во пет категории.Гласањето било извршено преку интернет , и убедливо најмногу награди, земал тој , благодарение на милионските обожаватели.Помеѓу номинираните беа и Eminem, Katy Perry, B.o.B, Usher и многу други.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma