Кортни Лав изгубила накит вреден 114.000 долари

22 ноември, 20100

Познатата пејачка, наводно го нема вратено накитот што го позајмила од познат холивудски златар. Кортни Лав остана должна да врати неколку ѓердани и обетки изработени од бело и жолто злато со дијаманти, кои таа ги носела на разни манифестации. Според златарот таа вратила само една белегзија, додека за останатиот накит тврди дека го изгубила. Сепак, таа има потпишано договор дека позајмениот накит ќе го врати во целост без никакви оштетувања на истиот. Поради тоа, златарот одлучил да ја тужи и бара 114.000 долари надоместок. Од истиот златар позајмуваат накит и Мадона, Кание Вест и Елтон Џон.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma