Каде е Патинсон таму се парите

28 декември, 20100
robert-patison-498

Роберт Патинсон очигледно е магнет за пари. Изминатата година беше успешна за него. Тој е еден од актерите кои заработуја најмногу изминатата година. Неговото моментално богатство се проценува од 749.000.000 долари. Извештаите велат дека тој годинава со заработувачката ги победил Леонардо Ди Каприо, Џони Деп и Даниел Ретклиф. На познатата славна аукција Патинсон го има тертото место. Луд обожавател платил 85.000 долари за да се сретне со него на снимањето на “Breaking Dawn”. Пред него на листата се Пол МекКартни, за кого биле дадени 130.000 долари и на врвот се наоѓа раперот Џеј Зи за кого биле дадени 220.000, за средба со него на оваа славна аукција. А иднината е уште поблескава за Патинсон, следната 2011 е наменета за веќе договорени снимања на многу нови филмови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi