Кака: Интер? Измислица!

26 декември, 20100
Brazil Press Conference - 2010 FIFA World Cup

Бразилецот Рикардо Кака ги отфрлил наводите дека ќе се пресели во Интер. Кака е подготвен сака да заигра веднаш во јануари. Медиумите секојдневно го селат во Интер.
“Тоа се измислици. Ниту ме прашале медиумите, ниту пак јас сум размислувал за тоа. Јас сум играч на Реал, останувам во Мадрид и многу сум мотивиран.” – рекол Бразилецот. Извори блиски до Флорентино Перез, велат дека претседателот на Реал очекува многу од Кака, а Мурињо откако се уверил во мотивите на својот играч го променил мислењето и размислува како да го вклопи во тимот.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi