Камила паднала врз верници во црква

13 декември, 20100
camels-444-2

Обидот да се создаде божиќна атмосфера со живи животни во една црква на Флорида, САД излегла од контрола. Поточно, во обид баптистичката црква на Флорида на своите верници да им ja доближи атмосферата на Божиќ од Библијата донеле камила, но таа се исплашила од големиот број на луѓе, пренесуваат локалните медиуми. Кога нејзиниот водич се обидел да ја задржи таа се лизнала и паднала врз неколку верници. За среќа, без повреди минале и верниците и камилата.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi