Карл Лагерфелд ќе дизајнира за Сваровски

15 декември, 20100
lagerfeld

Карл Лагерфелд направи одлична соработка со Сваровски. Светски познатиот дизајнер кој досега има креирано за светски познатите модни куќи Шанел, Фенди и Хоган, реши своето име да го искористи и во изработка на луксузен накит. Тој дизајнирал најразлични обетки, нараквици, ѓердани, кои изгледаат доста луксузно. Во изработката користел црни камења, многу кристали и најчесто се во форма на спирали, змија и слично. Ова ќе биде лимитирана колекција која ќе се продава само во продажните места на Сваровски, а цените ќе се движат од 350 долари па нагоре.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma