Ќе се менува логото на зачувајте ја Британија уредна

16 декември, 20100
2-clean-logos_1786570c

Зачувајте ја Британија уредна логото кое се појави на милиони и милиони прозиводи и предмети во текот на изминатите 38 години ќе се менува. Црно белата слика на човек кој фрла хартија во канта е на патот да стане зелена со позаоблена фигура и срце во средината. Промената е дел од новата кампања за борба против загадување поддржана од некои најголеми светски компании како што се Кока Кола, МекДоналдс. Портпаролката на Зачувајте ја Британија уредна рече дека организацијата може да им наплаќа на претпријатијата да го користат логото, со цел да собере пари за финансирање на своето работење. До сега со години употребата на сликата била слободна. Парите кои ќе се заработуваат ќе одат за подигање на напорите да се спречи загадувањето.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi