Клинт Иствуд снима филм за Едгар Хувер

8 декември, 20100

Шарлиз Терон, е многу блиску до новата улога во најновиот филм на Клинт Иствуд. Тој на Шарлиз и ја понудил главната улога во новиот филм кој се снима, за Едгар Хувер. Филмот ќе биде наречен едноставно, Едгар Хувер. Веќе е познато дека него ќе го глуми Леонардо Ди Каприо. Имено, Леонардо е FBI директор, кој ја има вработено неговата лична секретарка која има 21 година, и ја работи оваа работа повеќе од 54 години. Во некои други извори, наведено е дека во филмот улога ќе има и адвокатот на FBI, Клајд Толсон, кој му бил многу близок пријател на Хувер, а според некои, му бил и љубовник. Парот, многу често се судирал со политичките тактики, но Толсон секогаш му бил верен советник на Хувер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi