Кога елените ловат

10 ноември, 20100

Chris и Sue Blake, заедно со нивната 17- годишна ќерка во саботата вечерта биле на семејна вечера. На пат кон дома, минувајќи низ шумата на првиот ден од сезоната на лов на елени, биле нападнати. Chris додека лежел во болничкиот кревет изјавил дека последно на што се сеќава е дека видел друг автомобил кој се движел во спротивната лента. Наеднаш пред нив се појавил елен кој не запрел, напротив тргнал кон возилото. Кршејќи ја шофершајбната влегол во возилото, и преку патниците излегол од задното стакло. Chris и неговото семејство имаат сериозни повреди, со скршеници на лицето, телото, и сериозни повреди на очите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi