Кристијано Роналдо на лекарски прегледи

1 декември, 20100

Пред утриснкиот тренинг на Реал Мадрид, најголемата клубска звезда, Кристијано Роналдо беше на лекарски прегледи кој покажаа ситна повреда на тетивата на десниот зглоб. За португалскиот напаѓач следува физикална терапија и детални лекарски прегледи во следните два до три дена, потврдува официалната интернет страница на клубот. Сепак се очекува најдобрио играч на Реал да биде подготвен за дуелот од следното коло кога на “Сантиаго Бернабе” доаѓа Валенсија. Со 14 постигнати погодоци на тринаесет одиграни натпревари Роналдо е моментално е најдобар стрелец во Примера.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma