Леброн незадржлив против својот поранешен тим

2 декември, 20100

Синоќа во НБА лигата беа одиграни само два натпревари. Леброн Џејмс по прв пат од кога го носи дресот на Мајами се врати во Кливленд и беше најзаслужен за убедливата победа на тимот од Флорида со 38 поени, осум асистенции и пет скока. РЕЗЛУТАТИ: Кливленд – Мајами 90:118, Голден Стејт – Феникс 101:107.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi