Леонардо Ди Каприо најуспешен глумец за 2010 година

21 декември, 20100
Leonardo-DiCaprio-1

Филмовите во кои игра тој имаат загарантирано огромна заработувачка и популарност. 36 годишниот актер е прогласен за најуспешен глумец за 2010 година, според магазинот Форбс. Тие се воделе исклучиво според заработувачката од двата можеби најдобри филмови од оваа година во кој глумеше Ди Каприо “Sutther Island” и “Inception”. Двата филма имаат заработил преку 650 милиони фунти посебно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi