Мајами изгуби, иако имаше предност од 22 поени

9 ноември, 20100

Мајами на мечот со „џезерите“ имаше предност од 22 поени, но на крајот сето тоа падна во вода. Не помогнаа 39-те поени на Двејн Вејд и трипл – даблот на Леброн Џејмс. Пол Милсеп со личен рекорд од 46 поени беше главниот херој поради која Јута успеа да се врати во игра и да слави победа со 116-114. На останатите натпревари беа постигнати следниве резултати:
Њу Џерси – Кливленд 91-93
Индијана – Денвер 144-113
Мајами – Јута 114-116 (прод.)
Милвоки – Њу Јорк 107-80
Њу Орлеанс – Клиперс 101-82
Портланд – Детроит 100-78
Лејкерс – Минесота 99-94

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi