Малолетник прободен со нож на екскурзија во Сарај

1 октомври, 20100

Едно малолетно момче од скопското село Крушопек со нож прободело друго момче од Куманово, за време на еднодневната екскурзија во скопски Сарај, соопшти денеска полизијата. Петнаесет годишниот И.Д. му се пришол на малолетникот А.Л од Крушево, без повод започнал распавија и настанала тепачка. Потоа малолетникот од Крушопек извадил нож и го прободел А.Л. во левата старана на градниот кош. Повреденото момче било пренесено во Градската болница во Скопје и поукажаната лекарска помош е пуштен на домашно лекување.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi