Манчестер го тргна Арсенал од врвот

13 декември, 20100
manchester-united-wallpapers-MUFC-1

Манчестер Јунајтед во последниот двојобој од 17 коло, со погодокот на Парк го победи Арсенакл и го трна од врвот на Премиер лигата. Манчестер на својот ОлдТрафорд поведе со гол во последните четри минути од првото полувреме, откако јужнокореецот со глава го постигна голот. Вејн Руни можеше на петнаесет минути пред крајот можеше да го зголеми резултатот на 2:0, но сепак неговиот удар заврши високо преку голот. Манчестер оваа сезона се уште е без пораз, а Арсенал е најдобар тим на гостински терени. Но, вчера на Топџиите им недостасуваше сила за да се изборат против играчите на Фергусон, и сега заостануваат 2 бода позди нив.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi