Манчестер Сити понуди 100.000.000 евра за Иниеста

15 декември, 20100
iniesta_spain1

Мадридскиот весник Марка пишува дека богатите арапски сопственици на Манчестер Сити биле подготвени да го донесат играчот од средниот ред на Барселона, Андрес Иниеста (26), а за тоа да издвојат неверојатни 100 милиони евра. Зад Иниеста е одлична сезона. И покрај тоа што потекнува од младинскиот погон на Барселона, тоа не значи дека каталонскиот клуб нема да ја разгледа добра понуда – Марка цитирала неименуван претставник. Зад Иниеста е одлична година во која Барселона ја освои шпанската лига , и освојувањето на Светското првенство во Јужна Африка, а со постигнувањето на решавачкиот гол во финалето против Холандија (1-0), Иниеста го доведува и до номинацијата за ФИФА Златната топка. Тековниот договор Иниеста за Барселона е до 2015 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi