Mariah Carey бремена благодарение на советите од Celine Dion

31 октомври, 20100

Mariah Carey е бремена, благодарение на советите за бременост дадени од канадската супер ѕвезда Celine Dion. Одкако таа доживеа спонтан абортус во 2008 год, почна да бара совети за тоа како да остане бремена. По спроведување на советите од својата колешка, започна со секојдневна терапија. Извори блиски на пејачката кажуваат дека секојдневната акупунктура, и помогнала во борбата со стресот и напнатоста и тоа и помогнало таа да стане бремена. Се осврнала и кон хормонски терапии кои ќе ја зголемат шансата и ќе го исчистат и ќе го подготват телото за бременост. Веста за третманите ги преплави насловните страни на магазините за бременоста, уште пред самата таа да дознае дека е бремена. Со зголемената тежина тие само потврдувале, да таа сигурно е бремена.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi