Меркел: Ако банкнотира еврото и Европа ќе банкнотира

14 ноември, 20100

Ангела Меркел канцеларот на Германија изразила загриженоста за нестабилноста на европската валута.”Ако банкротира еврото, ќе банкротира и Европа”, рекла Меркел за време на својот говор на конгресот на Христијанската унија. Таа исто така, ја потврдила можноста за промена на договорите на Европската унија, објавува АНСА.

Извор: Нетпрес www.netpress.com.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi