Милан на врвот

10 ноември, 20100

Со победа против Палермо, Милан (03:01 ) изби на врвот на италијанскиот шампионат. Поранешниот лидер Лацио доживеа нов удар, беше поразен со 01:00 далеку во Чезена.
Бразилецот Александре Пато ги донесе домаќините во водство на Сан Сиро во првото полувреме во 19 минута, но словенечкиот фудбалер Армин врзани за 63 минута го изедначи резултатот. Но, со головите на Златан Ибрахимовиќ во 77 минута од пенал и Робињо во 83-та минута ја донесоа победа за Миланезите. Изедначени резултати имаа Интер – Лече (1:1) и Јувентус против Бреша (1:1).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma