Национални традиции за нова година

28 декември, 20100
319NaplesGarbage1

Како луѓето низ светот ја дочекуваа новата година, кои се нивните национални традиции и верувања. Италијаните фрлаат се и сешто низ прозор, Бугарите скришно се бакнуваат во темница, а Швеѓаните кршат чинии пред вратите на пријателите. Клик на линкот за повеќе

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma