Најлудите закони во светот

28 ноември, 20100

Во некои земји во светот, постојат закони со кои се регулираат моментите на водење љубов или односите помеѓу мажот и жената. Некогаш тоа се зборови напишани на хартија кои не значат ништо во реалноста, а понекогаш се применуваат. Еве некои од најлудите закони во светот.
Во сојузната американска држава Kливленд, забрането е жените да носат лаковани чевли кога носат кратки здолништа, како мажите не би можеле на нив да го видат одрзаот од долната облека.
Очигледното зјапање во босо стапало во Кина е казниво со затворска казна.
Во Вашингтон, законот дозволува само мисионерска поза.
Во Француска Гвајана, законот забранува мастурбација – со образложение дека тоа предизвикува ментална болест.
Во Унгарија, сексот со запалена светлина е нелегален.
Во 28 држави во САД, оралниот секс е забранет.
Во италијанскиот град Палермо, на жените им е дозволено да се појават на плажа целосно голи но, не и мажите.
Русија, го забрани бакнувањето на јавни места.
На Хаваите, забрането е маж да седи на само со девојка помлада од 18 години. Доколу се забележи такво нешто, нејзините родители ќе бидат казнети со три години работа во логор, како би се казниле дека не ја воспитале ќерката.
Во американската држава Конетикет се забранета продажбата на кондоми, а во Индијана забрането е жената да купува кондоми.
Во американската држава Аризона, забрането е да се поседуваат повеќе од два вибратори дома.
Во американската држава Ајдахо е забрането да имаат секс во автомобил. Полицаецот кој ќе фати двајца во ваква активност, потребно е да ги предупреди со сирената и да им остави три минути, за да се облечат , па да ги усапси.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma