Најсекси ден во неделата е четврток

7 ноември, 20100

Научниците од Лондонската школа за економиски и политички науки, тврдат дека знаат кој ден во неделата е најповолен за секс. Иако на почетокот се мислеше дека тоа ќе биде некој ден од викендот, сепак се испостави дека човековото тело најмногу хормони произведува во четврток, дури пет пати повеќе од останатите денови. Додека четврток е најдобар за секс, понеделник е најлош за состаноци, се претпоставува поради консумирањето на алкохол после викендот. Петок е добар ден за откажување од цигари и други пороци.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi