Нападите врз Уставен лоши за имиџот на државата

28 септември, 20100

Евроамбасадорот Ерван Фуере смета дека битката меѓу Уставниот суд го руши имиџот на Република Македонија како земја со кандидатски статус за членство во Европската унија. Тој не сакаше да ги коментира настаните околу лустрацијата и порача земјата да се концентрира на приоритетите на државата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma