Нов филм на Вуди Ален

25 септември, 20100

Еден истрошен писател, многу бајачки, микс од романтични чуства и незгодни ситуации, комедија, тоа сигурно е новиот филм на Вуди Ален. Името на неговиот најнов филм е Ќе сретнеш висок црн странец, кој излезе пред неколку недели. Филмот е режиран и напишан од Вуди Ален, а меѓу ѕвездите кои глумат се Ентони Хопкинс, Антонио Бандерас, Наоми Вотс, Фрида Пинто и други. Клик на трјелерот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi