Нова победа за ЛА Лејкерс

14 декември, 20100
lakers

Синоќа во НБА лигата беа одиграни седум дуел. Тимот на ЛА Лејкерс славеше на гостувањето во Вашингтон со убедливи 14 поени разлика. Деневер славеше во дербито на вечерта на дуелот со Орландо. РЕЗУЛТАТИ: Њу Џерси – Филаделфија 77:82, Вашингтон – ЛА Лејкерс 89:103, Шарлот – Торонто 97:91, Детроит – Атланта 103:80, Хјустон – Сакраменто 118:105, Денвер – Орландо 111:94, Голден Стејт – Минесота 108:99.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi