Новиот 11,6-инчен MacBook Air и новиот Ipod touch наскоро?

24 септември, 20100
macbook_air

Гласините велат дека Apple ја подготвил новата генерација од MacBook Air, кој ќе функционира на 11,6 инчен дисплеј заедно со Intel core I – серија со ултра нисконапонски процесор. Се очекува тој да се појави во втората половина од оваа година, а дека новиот Ipod touch може да се очекува веќе од август или септември. Оваа вест проструи низ Digitimes и според истражувачите, двата уреди ќе бидат произведени од Quanta computers. Новиот компјутер ќе биде со уште подобар дизајн и полесен од претходната верзија. Новиот Ipod ќе биде со 3-мегапиксели камера за фотографии и видеа и поддржан со новиот А4 процесор од Apple. За новиот компјутер се прогнозира дека ќе се произведе во над 400 000 единици, а новиот Ipod од 17-18 000 единици оваа година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi