Новиот МINI 4Х4 – oфицијално

22 септември, 20100
mini4x4

MINI го открива својот нов теренец. Со четири врати и 4Х4 систем по избор, новиот Mini ќе ве однесе кон нови и неоткриени дестинации. Основната верзија ја движи мотор со 89 коњски сили, додека range-topping Cooper S спортскиот модел се напојува со 1,6 литарскиот мотор, овозможувајќи 181 коњски сили со турбо полнач. Стандардните мотори се опремени со 6-степенски рачен менувач, додека сите бензински модели се опремени со ултра-ефикасен 6-степенски автоматски менувач со тип-троник. Новиот Mini 4Х4 систем ќе биде познат како АII4, под моделите Cooper D и Cooper S, додека другите варијанти ќе бидат со систем само на предните тркала. Mini Countryman треба да започне со продажба овој месец.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi