Објавен дуетот на Мајкл Џексон и Акон

14 ноември, 20100

По смртта на Мајкл Џексон, сите негови фанови очекуваат нови песни, меѓу нив прв кој што ќе биде објавен од новиот постхумен албум на кралот на поп музиката е синглот “Hold my Hand”, во дует со Акон. Новиот албум ќе излезе на 14 декември и ќе се вика “Michael”. Акон за песната и дуетот со кралот изјавил дека светот не бил спремен за песната пред три години, и дека сега дошол моментот кога треба песната да биде издадена. Акон е горд и благодарен што можел да снима со Мајкл и рекол дека тој е негов идол.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi