Одреден датумот на венчавка на принцот William

11 ноември, 20100

Шпекулациите за свадбената церемонија на принцот William не запираат. Најновата е дека тој сака да го каже судбоносното “да” на денот од триесет годишнината од брак на неговите родители принцот Charles и принцезата Diane.Тие стапиле во брак на 29 јули 1981 година,а сега 30 години подоцна, нивниот син сака да се ожени со неговата долгогодишна избраничка Kate.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma