Орландо поразен од Јута

10 ноември, 20100

Кошаркарите на Орландо изгубија во источната конференција на НБА, од Јута со резултат од 104:94 на свој терен, и го доживеаа својот втор пораз за оваа сезона. Најодговорен за прославата на Јута беше Deron Williams со 30 коша, 5 скока и 14 асистенции, а Орландо го предводеше Jameer Nelson со 19 погодоци, 5 скока и 7 асистенции. Orlando Magic остана без првото место на истокот, кој го превзема Boston Celtics, а Џезерите стигнаа до петтата победа оваа сезона.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi