Оружен грабеж во Охрид

7 ноември, 20100

Оружен грабеж е извршен синоќа во строгиот центар на Охрид, а во инцидентот нема настрадани. Засега непознат вооружен маж во неделата околу 20,00 часот, извршил грабеж во продавницата „Топ Маркет“ во Охрид. Според првичните информации од полицијата, напаѓачот маскиран со „фантомка“ на главата влегол во маркетот и под закана со пиштол го извршил грабежот

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma