Ози Озборн би го забранил Божиќ

26 декември, 20100
jack-and-ozzy-osbourne-donate

Принцот на темнината, Ози Озборн, во својата колумна во “Сандеј тајмс” напиша дека Божиќ треба да биде забранет. Тој рече дека порано му било еден вид изговор за да се опи, а сега му одело на нерви. Пејачот, кој има реално шоу за своето необично семејство, напиша неодамна биографија. Сепак, по пишувањето колумни за магазинот Тајмс, Ози планира да напише уште една книга со Крис Ајрес, кој му помогна со пишувањето на првата книга. Најверојатно ќе ја нслови “Прашајте го Сениор Ози”или “д-р Прашајте Ози”. Покрај тоа, во јануари, тргнува на мини-турнеја, а на концертите ќе му се приклучи и легендарниот Слеш од Gun’s ‘n’ Roses.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma