Пет главни потези во предиграта

14 декември, 20100
bedwomanman

Иако постои предрасуда дека предиграта е многу поважна за девојките, отколку замомци, немојте да бидете измамени … Колку повеќе мажите се возбудени пред сексот, толку повеќе ќе се чувствуваат подобро, неговото тело ќе одговори на стимулација, и оргазамот ќе биде поинтензивен.
Потег 1: Оставете му да ве набљудува
вие … голи. Ова е почеток на најубавиот подарок што можете да го понудите. – Во мозокот на мажите доаѓа до хемиска реакција кога ќе им се покажат секси фотографии – објаснува д-р Глорија Брејем, сексолог од американскиот институт на напредни студии на сексуалноста во Грузија. Гледањето на вашето тело ќе го зголеми сексуалниот апетит. Подгответе малку перформанси за вашиот сакан. Притисни те го до креветот и откопчајте го така што ќе стоите над него. И тогаш, започнете да откривате делови од вашето тело, со соблекување на вашата облека, прво градите, бутовите … Нека види се и да биде во исчекување за она што следува…
Потег 2 Број: Играјте си со воздишките.
Не мора да правите никаков тантрички спектакл на дишење, едноставно опуштете се. Ќе биде доволно само да ти спуштите вашите усни на телото на партнерот – на стомакот или на градите – и потоа полека издишувајте додека го бакнувате. Со топлиот воздух ќе се смени протокот на температурата на кожата, а со тоа се зголемува возбудата.
Потег 3: Превземете ја контролата.
Кога зборуваме за предигра, обично се подразбира некое споро заведување. Сепак, на момците им се допаѓа и малку подивиот пристап. – Кога жената ќе изгледа малку како напалено животно, тоа е знак на страста и сигнал дека таа го посакува сексот исто колку него – вели Брајм. Немора веднаш да се врзувате за креветот, постојат и други начини.
Потег 4: Збогатете го репертоарот на допири.
Изненадувачки е колку силно жените реагираат на допирите. Иако жените често мислат дека на мажите најважен контакт е меѓу нивните нозе, но сепак тие знаат да реагираат на стимулација на различни техники. На пример галење на нервните завршетоци по кожата, каде се комбинираат различни пристапи – силна масажа, нежни потези и долги нокти, неочекувани скокоткања.
Премести 5: Доведете го до работ.
“тргни – застани” е трик што може да го донесе неколку пати во близина до врвот на уживањето. Можете да го бакнувате со усните на долниот дел на стомакот, бидејќи целата таа област е исклучително чувствителена. Ако почувствувате дека неговото тело станува напнато и мирно, поместете ги вашите усни на друга точка од телото.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi