Плетивото модерно оваа зима

2 декември, 20100

Парчињата плетена облека се навистина неопходни за зимските денови. Освен тоа што се многу модерни и удобени за носење, тие парчиња на облека, најмногу загреваат кога температурата паѓа под нулата. Оваа зима се препорачуваат плетените парчиња, без разлика дали ќе бидат џемпери, капи, шалови, фустани, ракавици и слично. Бои кои се препорачуваат се боја на мед, светли тонови на кафена, сите варијанти на сива но, се препорачува на нив да се застапени нордиски примеси.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi