Пољаци направиле снешко висок 9,5 метри

13 декември, 20100
APTOPIX Poland Snowman

Откако во Полска се подигна највисоката скулптура од Исус, која е за 33 метри поголема од прочуената во Рио, Бразил, Пољаците одлучиле да го искористат првиот снег и да направат огромен снешко. Неколку граѓани од градот Тжебник во југозападниот дел на Полска, шест дена работеле на снежната скулптура висока 9,5 метри.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi