Потопен Беверли Хилс

21 декември, 20100
3893757189_467be504c5

Додека поголемиот дел од Европа е парализиран поради снежното невреме, Соединетите Американски Држави, од исток до запад ги погоди “бурата на деценијата“.
Бурата била најжестока на брегот на Пацификот. Силните ветрови го срушиле и ѕидот на трговскиот центар во Сакраменто. Силните дождови практично го потопиле Беверли Хилс, каде од петокот паднале вкупно 15 сантиметри дожд. Над стотина куќи биле евакуирани низ јужна Калифорнија поради опасност од лизгање на земјиштето. Силната бура која се формирала над Пацификот се движела кон истокот, а метеоролозите предвидуваат дека Колорадо го очекуваат нови врнежи од снег кои ќе донесат нова снежна покривка и до два и пол сантиметри снег.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma