Приказната за играчките во 3Д го достигна врвот

26 декември, 20100
Toy-Story-2-pixar-116966_1024_768

Филмот Toy Story 3D, на благајните ширум светот заработи 1,1 милијарди долари, со што стигна на врвот на листата на филмови што оствариле најголем приход во 2010 година. Спектаклот на Тим Бартон со Алица во земјата на чудата, заработил една милијарда долари. Третото место е за Кристофер Нолан со Inception, каде познатиот Леонардо Ди Капри се појави во главната улога, со што придонесе филмот да оствари заработувачка од 825,4 милиони долари. По нив следуваа продолжението на Хари Потер и продолжението на Шрек.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi