Профитот на Toyota расте

7 ноември, 20100

Добивката на јапонскиот производител на автомобили Toyota продолжува да се зголемува. Во вториот квартал од годината приходите речиси двојно се зголемија. Извршниот претседател Satoshi Ozawa стравува за вредноста на јенот. Вредноста на продажбата беше зголемена како резултат на продажбата на еколошките автомобили. Ozawa предупреди и за ризикот од застојот во побарувачката откако закрепнаа економиите во САД и Европа, и очекувањата за паѓање на побарувачката, откако ќе завршат субвенциите на еко-автомобил субвенции во Јапонија. “

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/