Први фотки од новиот Рио автомобил на Киа

17 ноември, 20100
Kia-Rio-615x272

Детали се појавија од промените на Корејскиот бренд, и неговиот најпродаван автомобил, Рио. Овој автомобил е сеуште еден од најважните за Киа. Корејскиот бренд е спремен да го лансира својот нов автомобил Рио, модел кој ќе биде чекор понапред од сегашниот. Новиот Рио ќе биде со последна технологија, и најверојатно ќе доаѓа во поширок спектар на модели. Новиот Рио бил забележан од шпионските фотографи, за време на последните фази од тестирањето, Рио-то со пет врати треба да пристигне во салоните низ Австралија во Окротмври наредната година, проследен со седан верзија и три врат малку подоцна. Киа вели дека моделот ќе го следи успехот на Sportage, за внатрешниот дизајн се верува дека ќе е на исто ниво со широко прифатениот “Фолксваген Поло, кој претставува репер за градски автомобил.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi