Реал Мадрид се врати на врвот

14 ноември, 20100

Фудбалерите на Реал Мадрид се вратија на врвот, откако кралскиот тим славеше во гости кај Спортинг со резултат од 1:0. Стрелец на победничкиот гол беше Gonzalo Higuain во 82 минута од натпреварот. Домаќините ќе можеа да го израмнат резултатот, само една минута по постигнатиот гол на гостите, откако голманот Iker Casillas ја спаси својата мрежа од David Barral. Со оваа победа Реал Мадрид се враќа на врвот на листата, сега има еден бод повеќе од Барселона, која пак го совлада Виљареал со резултат од 3:1.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma