RedBud прославувa три децении на американскиот мотокрос

22 септември, 20100
townley1

RedBud Lucas Oil AMA Motocross Националното првенството се одржа на 4-ти јули, што претставува една од најголемите традиции во мотокрос во Америка. За четири децениии, најголемите возачи и повеќе познати личности имаа битка на богатата почва на Мичиген. RedBud е домаќин на пар од свеченостите, за да помогне да се изгради што повозбудлив настан. Од 1974 година, мотокросот е летна институција во Буханан. Земјата на големите езера е долгогодишна членка на мотокросот и најпозната по тоа што ги раѓа најпознатите моторциклисти во историјата, како Џеф Стентон, Мајк Хартвиг, Тод де Хоп, Брајан Свинк, Алан Кинг, Еди Ворен, Кит и Грег Боуен, Кели Смит, Дејв Холис, Џими Вилсон и многу други. За време на викендот се слави и Денот на независноста заедно со гледачите, има изложби од стари фотографии од 70-тите и 80-тите. Оваа година, организаторите се и еколошки насочени, со разни рециклирања на илјадници стакла, алуминиум, пластични садови кои се користат во текот на викендот. Исто така, ова првенство беше пренесувано во живо исклучиво на NBC спорт, и е втора година по ред, како оваа телевизиска куќа го прошири настанот до домовите на сите оние кои не можат да присуствуваат на истиот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi