Реми за Барселона

29 септември, 20100

Покрај поголемиот посед врз топката за време на целиот натпревар, фудбалерите на Барселона сепак не успееа да донесат победа за својот тим. Натпреварот заврши 1:1, откако први поведоа Рубин со голот на Нобоа од пенал, и подоцна за Давид Виља да постигне израмнување на истиот начин. Славниот Меси влезе во игра последниот половина час пред крајот, но неможеше да допринесе да се зголеми резултат во корист на Барселона.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi