Ријана наскоро со сопствен парфем

28 декември, 20100
Rihanna-0476

За сите љубители на парфемите, најновата вест е дека и мега популарната пејачка Ријана наскоро ќе го продава својот прв парфем. Најкасно во фебруари нејзиниот парфем ќе го има во продажба.
“Овој парфем е мојата страст за индивидуалноста, за експресивноста, моќта, емоциите и интригите. Reb’l е ветување дека нема лесно да го заборавиме Fleur”, рече пејачката. Парфемот ќе има луксузна опаковка и мирис направен од рози, љубичици, хибискус и кокосова вода, а името е инспирација од нејзината тетоважа, “rebelle fleur”. Овој парфем ќе го понуди компанијата Parlux, компанија која ги продава парфемите на Џесика Симпсон, Парис Хилтон и Квин Латифа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi