Robert De Niro ќе добие наградата за животно дело

9 ноември, 20100

Оваа година на доделувањето на награди на Златен Глобус на 16 ти јануари, наградата за животно дело ќе ја добие Robert De Niro, изјави актерот Kevin Spacey. Имено, тој ќе биде оној кој ќе му ја врачи наградата. Исто така најавил и дека веќе има спремено мала точка во која ќе го претстави De Niro во вистинско светло. Тој досега имаше осум номинации на Златен Глобус, и во категориите драма и комедија, освојувајќи награда за “Raging Bull.” Предходни добитници на оваа награда се Barbra Streisand, Al Pacino, Michael Douglas, Steven Spielberg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi