Роби назад во Take That

25 септември, 20100

Пејачот Роби Вилијамс ќе се реобедини со своите поранешни колеги, изјави британскиот бенд, после многуте шушкања за оваа информација. Гласините се вистина, групата ќе одржи концерти и снимен е албум кој ќе биде издаден кон крајот на оваа година во месец ноември. Ова е прв пат да снимаат албум познатите дечки, од далечната 1995 година кога го изадоа своето првенче. Засрамувачки сум возбуден кога сите петорица снимаме заедно во една соба, се чуствувам како да се враќам дома, изјавил Роби. Оваа година се одбежежува 20-годишнината од формирањето на бендот, во текот на 1993 година станаа мега популарни со низа број еден хитови како Pray и My fire. Сепак после средината на 1990-тите Роби Вилијамс се повлече во поинаков правец и започна успешна соло кариера, со која и ден денес се смета како еден од најдобрите светски поп изведувачи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi