Себастијан Фетел новиот светски шампион во Ф1

14 ноември, 20100

Себастијан Фетел ја освои титулата светски шампион во Формула 1, откако стигна прв на последната трка во сезоната која се возеше за Големата награда на Абу Даби. Фетел стана и најмладиот шампион во историјата на Формула 1. Второто и третото место ги освоија болидите на Мекларен, Луис Хамилтон и Џејсон Батон. Фернандо Алонсо трката ја заврши дури на седната позиција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber